DOLAR 13,6215
EURO 15,1703
ALTIN 786,546
BIST 2016,96
Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 13°C
Az Bulutlu

DEVA PARTİSİ BODRUM 1.OLAĞAN KONGRESİ ALİ BABACAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

DEVA PARTİSİ BODRUM 1.OLAĞAN KONGRESİ ALİ BABACAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
07.03.2021
455
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Muğla’da partisinin 1. Olağan Bodrum İlçe Kongresi’nde konuştu. Türkiye’nin zihniyet değişimine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

ALİ BABACAN:

‘Kimsenin Türkiye’yi 1990’lı yıllara döndürmeye hakkı yok’

 “Türkiye 2002’nin gerisine düştü”

“İnsan Hakları Eylem Planı’nda masumiyet karinesi, ayrımcılık yasağı, hukuk güvenliği demişler. Bu ilkeler imzamız olan uluslararası sözleşmelerde de Anayasa’da da yazıyor. Yeni mi hatırlıyorsunuz? Bakın Avrupa Birliği müzakerelerine başlarken 2002 yılında benim de katıldığım bir toplantıda Kopenhag Zirvesi’nde iki yıllık reform süreci öngörüldü. ‘Eğer iki yılda Türkiye, Kopenhag siyasi kriterlerini yeterince karşılarsa tam üyelik müzakereleri başlayabilir’ denildi. İki yılda anayasal düzenleme ve yasal değişikliklerle yeterince karşılandı ve müzakerelere başladık. 2021 yılında 2002’den de geriye gidilmesi bizi üzüyor. Bu millet bunu hak etmiyor. Kimsenin Türkiye’yi 1990’lı yıllara döndürmeye hakkı yok.

“İnsan Hakları Eylem Planı vatandaşımız için mi, yoksa AB’yi idare etmek için mi?”

 “Açıklanan reform paketinin AB ile yürütülen sürecin bir parçası olduğunu öğrendik. Takvim sıkışmış. Bir AB destek paketi var, o paketin içinde de bu reformların açıklanmasıyla ilgili unsur var. Bu açıklama bizim kendi vatandaşlarımız için mi, yoksa AB ile ilişkileri idare etmek için mi? Yakında hepsi ortaya çıkar. Biz uygulamaya bakarız.

“Okulların açılması eski bir musluk reklamını hatırlatıyor”

 “Okulların kademeli açılmasına karar verildi. Oyuncak gibi, bir açacağız bir kapatacağız dediler. Gençler sosyal medyada bununla dalga geçmeye başladı. Ağlanacak halimize gülmeye başladılar. Eskiden bir musluk reklamı vardı, aç-kapa-aç-kapa. Okullarla ilgili düzenleme o reklamı hatırlatıyor.

 “Maharet okulları açmak değil, kapanmamasını sağlamak”

 “Okulların açılması doğru. Mesele okulları açmakta değil, tekrar kapanmasını önlemekte. Okulları açtım demekle olmuyor, maharet tekrar kapanmamasında. Bu nedenle sağlık önlemleri azami ölçüde alınmalı. Ana hedef tedbirlere uyularak açık tutmak olmalıdır. Bilgi ve veriler tüm süreçte şeffaflıkla paylaşılmadır. Eğitim açığının kapanması için cumartesi günleri de eğitime devam edilmeli ve öğretmenlere ek ücret ödenmelidir. EBA’ya erişim sıkıntısı 21. yüzyılda söz konusu olamaz, hızla çözülmelidir.

 

 

 

“Asgari gelir desteği uygulamasını getireceğiz”

 

“Dar gelirli vatandaşa yaptıkları sınırlı yardımları propaganda makinesini çalıştırarak duyuruyorlar. Oysa Türkiye, sosyal yardımların milli gelire oranı oldukça düşük bir ülke. Panayırlarda, lunaparklarda, sirklerde aynalar vardır. Bakınca farklı görürsünüz. Hakikatin hiçbir suretiyle ilgilenmiyorlar. Biz asgari gelir desteği uygulamasını getireceğiz. Vatandaşı sosyal yardımlarda bir partinin üye kartını gösterme gibi insan onuruna yaraşmayan muamelelerden kurtaracağız. Ailelerin ihtiyacını tespit edip, ihtiyaç sahiplerinin kapısına biz gideceğiz. Ekonomiyi büyüterek, büyümenin nimetlerinden tüm toplumun adil bir şekilde yararlanmasını sağlayarak sosyal yardımlara olan ihtiyacı azaltacağız.

 “Temiz siyaset, temiz su ve temiz hava için yola çıktık”

 “Vatandaşlarımız sağlık ve refahı çevreyle ilgili risklere karşı korunmalı. Çevre kirliliğinin önlenmesi için doğal kaynaklar ekolojik dengeye zarar vermeyecek biçimde kullanılmalı. Bir zamanlar Türkiye’yi bol su kaynakları olan bir ülke diye bilirdik ama maalesef değil. Dikkat edilmezse ülkemiz on sene içinde su fakiri bir ülke olacak. Şimdiden harekete geçmeliyiz. Su yönetimi tek bir koordinasyonla ve havza bazında yapılmalı. Biz sadece temiz siyaset için değil, temiz hava ve temiz su için yola çıktık.”

 Bodrum İlçe Başkanlığına Mehmet Billorer seçildi.

Mehmet Billorer kongre konuşması metni;

Değerli genel başkanım, İl başkanım, İlçe başkanlarım, saygıdeğer misafirlerimiz, basınımızın değerli mensupları, bugün Deva Partisi Bodrum İlçe teşkilatı 1. Olağan kongremize katılan tüm davetlilerimiz;

Her birinizi saygıyla selamlıyorum, partimizin Bodrum İlçe Başkanlığı 1.Olağan kongremize hoş geldiniz.

Deva Partisi çok kısa sürede çok yol aldı. Bunda ki en büyük neden Vatandaşlarımızın ve ülkemizin sorunlarına, beklentilerine cevap verebilecek politikaların toplumumuzun her kesimini dinleyerek oluşturulması ve Genel başkanımız Sayın Ali Babacan’ın işinin ehli kadrolarıyla çözüm odaklı siyaset yapmasının vatandaşlarımız üzerinde olumlu karşılık bulmasıdır.

Biz de Bodrum ilçe Başkanlığı olarak ben değil biz odaklı siyaseti, birilerini mağlup etmek için değil, birlikte çözüm üretmek için Bodrum’a Deva olmak için birbirinden değerli arkadaşlarım ile bu yola çıktık.

Bu yol uzun, bu yol zorluklarla dolu olabilir ülkemizin içinde bulunduğu durum gibi, Bodrum’un ve Bodrumlunun birçok sorunu mevcut, yapmış olduğumuz her ziyaret, dokunduğumuz her insan, içinde bulunduğumuz durumun Türkiye’de ve Bodrum’da yandaş televizyon ve basının anlattığı gibi tozpembe olmadığını söylüyor,

Onun için biz Bodrum’un kıyısalı ve kırsalında insanlara dokunup bilgi toplamaya bu bilgileri genel merkezimize ileterek çözüm üretmek için çalışacağız. Genel başkanımız Sayın Ali Babacan’ın belirtiği gibi ‘’Bin bilsekte, Bir Bilene Danışacağız’’ Çünkü bilgi her şeydir sorunları eğer o sorunları yaşayan insanlardan dinlemezseniz çözüm olamazsınız. Bu yüzden Deva partisi Bodrum İlçe başkanlığı olarak önceliğimiz insandır.

Deva Partisinin politikalarını ulusal medya da baskılardan yayınlamamasını oluşturduğu açığı İlk olarak Muğla yerel medyamızın değerli basın mensupları ve Bodrum teşkilatlarımızın Üye ve gönüllüleri ile gerekli tüm özverili çalışmalarıyla mahalle mahalle ev, ev dolaşarak anlatarak kapatmaya çalışacağız.

Buradan Bodrum’un ve teşkilatımız kadınlarından Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’a bir mesajım var;

Kadın politikalarımızın, cinsiyet eşitliğinin önemine değinerek kadınlarımızın siyasette rol alması için tüzüğümüzde bulunan cinsiyet kotasının ülkemiz kadınları için ne kadar önemli olduğunu vurguladılar.

Ve Sayın Ali Babacan’ın ‘’Siyaset sadece erkeklere bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir’’ diyerek Kadınlarımıza gösterdiği güven kadınlarımız tarafından beğenilmiş ve benimsenmiştir.  Bu yaklaşımından dolayı Bodrum’un kadınları başkanımıza teşekkürlerini göndermişlerdir. Kendileri adına bu teşekkürleri sizlere sunuyorum.

Son sözlerim olarak Bodrum’dan kısaca bahsetmek istiyorum. Bodrum Tüm dünyanın gözbebeği bir ilçemiz, her insanın tatil ve gezmek için geldiği bir ilçemiz, Bodrum’da yaşayan her vatandaşımız bundan eşit derecede faydalanamıyor. Kırsal ve kıyısal kesimlerde yaşayanlarla bir değil Bodrum’un çiftçisi de, köylüsü de, yörüğü de, turizmcisi de birçok sıkıntı içinde biz Bodrum Deva partisi ilçe başkanlığı olarak tüm bu kesimlerin sorunlarını dinliyoruz. Ve dinlemeye devam ederek genel merkezimize raporlarımızı sunup çözüm önerileri oluşturacağız.

‘’Çünkü Bodrum’a Deva olmak, Boynumuzun Borcudur’’

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.