"Biz bu işin üstesinden geleceğiz" - BODRUM KAPAK HABER

"Biz bu işin üstesinden geleceğiz"

243 kez okundu
Kapak Haber

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Koronavirüs salgını Türkiye’de hızla yayılmaya başladı. Hasta sayısının  bin 236 ölüm sayısının ise 30’a çıktığı şu günlerde tüm Belediyeler de önlemlerini arttırdı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta Milas Belediyesi olarak ilçe genelinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

 Başkan Tokat ,Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Oda Başkanı Mustafa Sezgin ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ile beraber bugün yaptığı açıklamalarda önemli konulara değindi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Tokat ilçede kurulan semt pazarları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Daha önce alınan kararlar doğrultusunda Milas Merkezde Salı ve Cumartesi pazarları,Güllük,Ören,Selimiye,Beçin, Bafa ve Boğaziçi semt pazarlarının açık olacağını belirten Başkan Tokat gelişecek duruma göre yeni kararlarda alınabilineceğini söyledi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların hem satıcı hem de alıcı olarak pazarlara alınmayacağının altını çizen Başkan Tokat; “Pazarlarımızda sıkı denetim uygulanacak.65 yaş üstü satıcı ve alıcı vatandaşlarımızın pazara girişlerini engelleyeceğiz. Pazarcı esnafımız ürünlerini yerlerde ve tezgahlarda açıkta satamayacak, tüm ürünler poşet içerisinde olacak.Giriş ve çıkışlarda vatandaşlarımız dijital ateş ölçerlerde denetlenecek.Ayrıca Pazar girişlerinde vatandaşlarımız maske,eldiven ve dezenfektan dağıtılacak.Ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren Fırıncı esnafımızın ekmekleri poşet içinde satmalarını istiyoruz. Fırıncı esnafımız gibi diğer esnaflarımızın da hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Bu anlamda ekiplerimizi çoğalttık ve sıkı denetimler uygulayacağız.

Kronik hastalığı bulunan ve 65 yaş üstündeki pazarcı esnafımıza tezgahlarını açmadığı süre içerisinde işgaliye ücreti uygulanmayacak.Her ne kadar daha önce alınan kararlar doğrultusunda faaliyetleri durdurulan Belediye kiracılarımızın kira ertelemeleri için meclis kararı gerekiyor dediysek de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda artık meclis kararına gerek kalmaksızın bu kiracılarımıza kolaylık sağlanacak.Buralardan katı atık tahsilatı da yapılmayacak.Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile de esnek çalışma sistemi getirildi.Personelimizde kısıtlamaya gidiyoruz.İşlerin aksamayacağı şekilde idari izinli sayılacaklar.

Çok kritik bir haftaya girildiğini belirten Başkan Tokat tüm vatandaşların hassasiyetlerin en üst seviyeye çıkarmalarını istedi.Alınan kararların vatandaşların sağlığı adına olduğuna değinen Tokat mümkün olduğu kadar istişareler ve ortak akıl ile kararlar alıyoruz.Gidişatın durumuna göre kararlar tekrar gözden geçirilebilir. Yarın kurulacak Salı pazarının durumuna göre ortaya çıkacak tablo doğrultusunda yeni kararlar alabiliriz dedi.

Vatandaşların evlerinde kalması konusunda hassas davranmalarını isteyen Başkan Tokat; Dün bazı sıkıntılar bazı uygunsuzluklar yaşadık,eminim ki uygulama derinleştikçe dışarı çıkmama durumu oto kontrol sistemiyle sağlanacaktır.65 yaş üzeri  ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın özellikle dışarı çıkmamasını rica ediyoruz. Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Sosyal Vefa Grubu gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirip ihtiyaçları en kısa sürede yerlerine ulaştıracak.Paniğe gerek yok sistemi ve tedbirleri uyguladığımız sürece biz bu işin üstesinden geleceğiz”dedi.


Haber Ara

Diğer Haberler

DAVULLU ZURNALI KARŞILAMAYLA YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ...

PARTİ KAZANDI,BODRUM'UN KAZANIP KAZANMADIĞINI ZAMANLA GÖRECEĞİZ

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan ...

GÖNÜLLERİN BAŞKANI HALKIN ADAMINA GÖREVİ DEVRETTİ.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün düzenlenen törenle görevi Mehmet ...

AHMET ARAS'LA BODRUM BELEDİYE MECLİSİNİN İLK TOPLANTISI 7 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞİYOR.

Bodrum Belediyesinin 2019 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 07.04.2019 ...

AHMET ARAS İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet ...

ARAS VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA TURGUTREİS'TEN BAŞLADI.

Bir otel işletmesi tarafından Turgutreis Bahçelievler Mahallesi Zeyyat Mandalinci Caddesi ...

Büyükşehir’in Okçuları Türkiye Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Bayan Takımı 12 ülkeden 591 sporcunun ...

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com