Et Yığınları - BODRUM KAPAK HABER

Et Yığınları

902 kez okundu
Raşit Tokgöz

            Bir ruha sahip olduğundan haberi olmayan milyonlarca insan var etrafta. Bir baksana çevrene… Aklının ürettiği  hiçbir şey olmayıp, sadece ve sadece vücudunun ondan istediklerini temin etmeye tüm ömrünü harcayan et yığınları !

                Vücut “ye” diyor yiyor, “iç” diyor içiyor, “yat” diyor yatıyor, “kalk” diyor kalkıyor… Daima bu döngü içinde ucuz bir robot gibi.

                Ve durmaksızın konuşabiliyor ya, işte onu da kendisi yapıyor sanıyor.

Düşünmek dünyanın en zor işi onun için. En sıkıcı işi! Ona yanaşmaktansa ölmeyi yeğler. Hazır düşünülmüşleri alıp tüketiyor. Kurnaz çünkü. Onun yerine düşünenler keriz, o kurnaz. Hiç işi gücü yok mu ki bir de düşünsün?

                “Din” mesela; milyon tane hacı-hoca varken, ne gerek var kitabı alıp okumaya, aklını  kullanmaya?

                “Siyaset” mesela; öyle alengirli işlere mi kafa patlatsın? Yakınları, cemaati ne yöne gidiyorsa peşlerinden yürür,olur biter. O kadar insan uçurumdan atlayacak değil ya! Hem siyaset filan, takım elbiselilerin, kravatlıların işi, onlar düşünsün onu.

                “Eğitim” mesela; ne kitap okuması birader! Bizim hayatımız kitap olmuş, okuyanları da görüyoruz. Hem bir kitaba o parayı vereceğime, gider karnımı doyururum…

                “Sevgi” mesela; ne sevmesi kardeşim! Hanım evladı mıyız biz? Yumuşak mıyız? Bin tane işle uğraşıyoruz şurda, ne sevmesi? Ne? Çocuklar mı ? Çocukları bizim hanım seviyo işte, yeter. Hayvanlar mı ? Onları Allah öyle yaratmış, o bakar, sever. Doğa mı ? Ota boka kafa yormam ben, bırakın bu boş işleri…

                İşte bu et yığınları, cehennemin bizzat yaratıcıları! Onların bol olduğu her yer kendi çapında bir cehennem! Her yerdeler. Sokakta,kahvede,iş yerinde,tribünde,mitingde,evde…

                Göğsünün içinde bir kalbin, kafanın içinde bir beynin var. Bak onlara. O et yığınlarından mısın, bak kendine? Çok dikkatli bak!

                Belki cehennem mimarlığını bırakabilmek için bir şansın vardır. Dene şansını!


Haber Ara

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com