MAHALLE GÖNÜLLÜLERİ KİMLİK KARTLARINI BAŞKAN ARAS'TAN TESLİM ALDI - BODRUM KAPAK HABER

MAHALLE GÖNÜLLÜLERİ KİMLİK KARTLARINI BAŞKAN ARAS'TAN TESLİM ALDI

368 kez okundu
Kapak Haber

Bodrum Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen Mahalle Gönüllüsü projesinde gönüllülere kimlik kartları başkan Aras tarafından verildi.

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu tarafından, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşlarla organize bir şekilde çalışarak, hayvanların yaşam hakkını kanunlara uygun ve daha kapsamlı korumayı hedefleyen Mahalle Gönüllüsü projesinde gönüllülere kimlik kartları Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından verildi.

Konuyla ilgili Bodrum Belediye Başkanlık Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Başkanı İnci Kutay ve çalışma grubu üyeleri ile gönüllüler katıldı.

Aralık ayında Bodrum’da ilk kez başlayan Belediye Gönüllüsü Eğitimleri sonucunda 56 mahalleden 80 kişi, Bodrum’un ilk resmi kimlikli Belediye Gönüllüsü oldu. Toplantıda, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgilerde veren başkan Aras, sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti. Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu tarafından yapılan çalışmaları ve hayata geçirilmek istenen projeleri önemsediğini dile getiren başkan Aras, Kent Konseyi ile ortak çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Projelerinden biri olan 'Kimliklendirme ve Kısırlaştırma Projesi' de konuşuldu. Geçtiğimiz ay imzalanan prtokolün ardından Projenin Torba Geçici Hayvan Bakımevi'nde ki ve yine bu merkeze getirilen hayvanlar üzerinde uygulanmaya başladığı belirtildi. Proje kapsamında, Belediye tarafından sağlanacak çiplerin ,belediye tarafından  sahipsiz hayvanlara sürekli; gönüllü veteriner hekimler tarafından, özel kliniklerinde sahipli  ve sahipsiz hayvanlar için, tarihi duyurulacak olan, 3 aylık süre ile kısıtlı olmak üzere, ücretsiz olarak takılmasını; Kısırlaştırma Projesi ise, Yalıkavak ‘ta kurulacak olan Kısırlaştırma Birimi’nde, yalnızca kedi kısırlaştırması yapılmasını, veteriner hekimlerin, özel  kliniklerinde, yine ileride tarihi duyurulacak olan 3 ay süre ile kendi belirleyecekleri sayıda kısırlaştırma yapmasının amaçlandığı belirtildi.

Belediye Gönüllüsü Kimliklerini alan gönüllüler, Kısırlaştırma Biriminde ve  Kimliklendirme projesinde gönüllü olarak çalışacağı ifade edildi.

 Öte yandan toplantıda konuşan Bodrum Belediye başkan yardımcısı Tayfun Yılmaz, Yalıkavak Mahallesi'nde bakım onarımı devam eden kısırlaştırma merkezinde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini, yapılacak malzeme alımından sonra ise en kısa sürede hizmete gireceğini söyledi. Yalıkavak'ta ki merkezin tamamlanmasının ardından bir kısırlaştırma merkezininde Konacık Mahallesinde açılacağını sözlerine ekledi.

Başkan Ahmet Aras, Gönüllü Kimlik Kartlarını tek tek dağıtarak gönüllülere teşekkür ederek başarılar diledi. Toplantıda ayrıca, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın doğum günü olması nedeniyle Kent Konseyi üyeleri adına Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Başkanı İnci Kutay kendisine hediye verdi.


Haber Ara

Diğer Haberler

DAVULLU ZURNALI KARŞILAMAYLA YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ...

PARTİ KAZANDI,BODRUM'UN KAZANIP KAZANMADIĞINI ZAMANLA GÖRECEĞİZ

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan ...

GÖNÜLLERİN BAŞKANI HALKIN ADAMINA GÖREVİ DEVRETTİ.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün düzenlenen törenle görevi Mehmet ...

AHMET ARAS'LA BODRUM BELEDİYE MECLİSİNİN İLK TOPLANTISI 7 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞİYOR.

Bodrum Belediyesinin 2019 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 07.04.2019 ...

AHMET ARAS İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet ...

ARAS VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA TURGUTREİS'TEN BAŞLADI.

Bir otel işletmesi tarafından Turgutreis Bahçelievler Mahallesi Zeyyat Mandalinci Caddesi ...

Büyükşehir’in Okçuları Türkiye Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Bayan Takımı 12 ülkeden 591 sporcunun ...

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com