Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı - BODRUM KAPAK HABER

Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

178 kez okundu
Kapak Haber

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Muğla’da Vali Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay ve Ayhan Yazgan, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, ilgili kurum amirleri, Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci katıldı.

Madde bağımlılığının önlenmesi ve madde bağımlılarının rehabilitasyonuna yönelik kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşların işbirliği ile bağımlılığının yaygınlaşmasını önlemek için yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından sunum gerçekleştirildi.

Yapılan sunumlarda; metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesi, öncelik derecesine göre belirlenen okullarda güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonunun sağlanması, okul çevrelerinde güvenliğin arttırılması, özellikle okul çevrelerinde öğrencilerin uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, internet kafe vb. yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmaların kontrol edilmesi, muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda başta Yeşilay olmak üzere diğer STK’lar ile işbirliğin ele alınması konuları değerlendirildi. Ayrıca benzer nitelikte bir toplantının 22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 10.00’da ilçelerde Kaymakamların başkanlığında gerçekleştirileceği bildirildi.

İl genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin bir önceki yıl yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin alınan/alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesinin ardından toplantı sona erdi.Haber Ara

Diğer Haberler

DAVULLU ZURNALI KARŞILAMAYLA YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ...

PARTİ KAZANDI,BODRUM'UN KAZANIP KAZANMADIĞINI ZAMANLA GÖRECEĞİZ

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan ...

GÖNÜLLERİN BAŞKANI HALKIN ADAMINA GÖREVİ DEVRETTİ.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün düzenlenen törenle görevi Mehmet ...

AHMET ARAS'LA BODRUM BELEDİYE MECLİSİNİN İLK TOPLANTISI 7 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞİYOR.

Bodrum Belediyesinin 2019 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 07.04.2019 ...

AHMET ARAS İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet ...

ARAS VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA TURGUTREİS'TEN BAŞLADI.

Bir otel işletmesi tarafından Turgutreis Bahçelievler Mahallesi Zeyyat Mandalinci Caddesi ...

Büyükşehir’in Okçuları Türkiye Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Bayan Takımı 12 ülkeden 591 sporcunun ...

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com