YENİ BİR YIL - BODRUM KAPAK HABER

YENİ BİR YIL

295 kez okundu
Raşit Tokgöz

                Önce 2000 de kandırdılar saf gönüllerimizi. “Milenyum’da her şey değişecek, dünya güzelleşecek vs.” diyerek. Fos çıktı tabi. Boğazında kaldı biz ruhu incelerin.

                Sonra 2012’ de bir daha heveslendirmeyi başardılar biz kerizleri! “Mayalar yanılmış olamaz, kesin kopacak bir şeyler ve kurtulacağız her şeye zararlı şu yaratıklardan…” diye bekledik umutla, karne bekleyen çalışkan çocuklar gibi. Öyle ya, kötülük etmeden gelmiştik bu yaşlara. Savaş çıkarmadan, hak yemeden, çalmadan, şiddet veya her türlü zulümden nemalanmadan…

                Yetinenlerdendik çünkü biz. Beklediğimiz tek ödül ; birazcık huzur, sağlık ve barıştı. Bu kadarcık şeye resmen fit olacaktık yani. Ama ne oldu? Yine kursağımızda kaldı. 2012 de fos çıktı anlayacağın. Bir defa daha yıkıldık. Kopan tek şey, zaten zayıf olan insanlık bağlarımız oldu.

                Yine hırsızları izler olduk etrafta, yine gençlerin umutlarını ve hayallerini zerre umursamayanların fetvalarını dinler olduk zorla, yine kadınları yok eden yaratıkların ve onlara zemin hazırlayan şeytanların arasında kaldık. Yine zamansız ölümlere her gün ağlar ve manasızlık çöllerinde can çekişirken bulduk kendimizi.

                Yine yaşadığımız yerden her saniye kaçabilmeyi aklımızdan geçirerek doldurduğumuz ömrümüzde, bunu yapamayacağımızı bilmenin kahrıyla çekildik köşemize.

                Ve…

                İşte bu mektup bir duadır Allah’ım! Bu yazımı en büyük duam kabul et lütfen. Sana darılmanın tam eşiğinde, başı önünde yorgun duruyor kalbim. Çevirme onu geri.

                İşte yeni bir yıl geldi. Yolladığın güzelim dinleri ne hale getirdiğimizi görüyorsun. İşte onları yeni bir kampanya ile geri alsan. Başka bir şey versen bize bu yıl. Yeni bir şey, hiç kullanılmamış. Hem bu sefer sadece bir bölümüne değil dünyanın, hepimize versen. Bozup kirletemeyeceğimiz bir şey…

                Ben… Yani “Yetinen Ve Kalbi Acıyanlar Derneği” başkanı! Bu aciz kulun…

                Mektubun sonuna gelirken, bunun en büyük duam olduğunu yineliyorum sana. Ne olur kabul buyur, eşikte mecalsiz, tükenmiş bekleyen, hadsiz kalbimin talebini.


Haber Ara

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com