BODRUM BELEDİYE BAŞKANI ARAS MUHTARLARLA BULUŞTU “KAÇAK YAPILARI BİZE BİLDİRİN” - BODRUM KAPAK HABER

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI ARAS MUHTARLARLA BULUŞTU “KAÇAK YAPILARI BİZE BİLDİRİN”

1290 kez okundu
Kapak Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısı kapsamında, Bodrum’daki mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Belediyenin, her mahallenin ihtiyacına yönelik çalışma yaptığını belirten Aras, muhtarların özellikle kaçak yapılarla ilgili olarak Belediye ile sürekli iletişim halinde olmalarını istedi.

Bodrum Deniz Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Önder Batmaz, Ummahan Yurt, Emel Çakaloğlu, Belediye birim müdürleri, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz ile ilçedeki muhtarlar katıldı.

Bodrum Kent Konseyi’nin Mahalle Meclisleri kurulması ve bu meclislerin amacı ile ilgili bir sunumuyla başlayan toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, 1 Nisan-20 Eylül dönemi içinde yapılan faaliyetler hakkında Mahalle Muhtarlarını bilgilendirdi.

BÜTÜN İLETİŞİM KANALLARIMIZ İŞLİYOR

Yeni dönemde kurulan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin 232 defa muhtarlıkları ziyaret ettiğini ve muhtarlarla iletişimde bütün kanalların sürekli açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Siz değerli Muhtarlarımızın üzerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmek için mahallelerimizde ‘Açık Mikrofon’ toplantıları düzenliyoruz. Bugüne kadar 8 mahallede bu toplantıları yaptık ve devamı da gelecek. Bu toplantılarda vatandaşlarımıza birebir dokunarak onların talep ve şikayetlerini dinliyor, aciliyet gerektiren konuları en kısa sürede gideriyor diğer konuları belli bir programa koyuyoruz.”

1 Nisan-20 Eylül dönemi içinde muhtarlardan bin 432 talep ve şikayet alındığını belirten Başkan Aras, alınan bütün talep ve şikayetlerin ilgili birim müdürlüklerine, kurum ve kuruluşlara iletildiğini ve takip edildiğini söyledi.

Belediye’nin yeni kurulan hizmet birimleriyle vatandaşın talep ve beklentilerine daha hızlı yanıt vermeye başladığını anlatan Başkan Aras, daha sonra Bodrum’un farklı mahallelerinde başlatılan projeler hakkında bilgi verdi.

Kızılağaç’ta 14 dönümlük bir araziye iki adet modern çim futbol sahası yapılması için yer tahsisinin alındığını kaydeden Aras, bölgedeki otellerin bu sahalardan faydalanmasını sağlayarak spor turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Başkan Aras, Bodrum’da yeni halk plajlarının açılmasının da gündeme alındığını belirtti. Aras, bu kapsamda Turgutreis Mahallesi’nde bulunan Günbatımı Plajının düzenlenerek halkın kullanımına açılacağını ifade etti.

BİTEZ’DE DERE YATAĞI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILIYOR

Bitez Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde taşan dere yatağı için çok kısa bir süre sonra kazmanın vurulacağı müjdesini de veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde bütün dere yataklarının temizlenmeye devam edildiğini açıkladı.

Yarımadanın her bölgesinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Aras, bu dönemde önceliğin Karaova Bölgesine verildiğini, özellikle zeytinlik yollarının açılmaya başlandığını söyledi. Başkan Aras iskeleler, yollar, pazaryerleri ve birçok konuda projelerin hazırlandığını ve Bodrum’un geleceğinin yeniden planlandığını, belediye ile muhtarların omuz omuza çalışmaya devam edeceğini söyledi.

KAÇAK YAPILAŞMA İLE MUHTARLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALIYIZ

Bodrum’daki vahşi ve imara aykırı yapılaşma ile mücadelenin aralıksız sürüdüğünü belirten Başkan Aras bu konuda muhtarlara büyük görev düştüğünü söyleyerek, her muhtarın kendi bölgesindeki kontrolsüz ve yasalara aykırı yapılaşma girişimlerini Belediye’ye bildirmesini istedi.

Başkan Aras’ın bilgilendirmesin ardından söz alan mahalle muhtarları, öncelikle yapılan hizmetlerden ve duyarlılıklarından dolayı başta Başkan Aras olmak üzere Başkan Yardımcısı Önder Batmaz’a, Fen İşleri, Muhtarlık İşleri Müdürü ve belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı muhtarların ilettiği talep ve şikayetlerin dinlenmesi ve gereğinin yapılması için ilgili müdürlüklerin not alması ile sona erdi.    

 


Haber Ara

Diğer Haberler

DAVULLU ZURNALI KARŞILAMAYLA YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ...

PARTİ KAZANDI,BODRUM'UN KAZANIP KAZANMADIĞINI ZAMANLA GÖRECEĞİZ

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan ...

GÖNÜLLERİN BAŞKANI HALKIN ADAMINA GÖREVİ DEVRETTİ.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün düzenlenen törenle görevi Mehmet ...

AHMET ARAS'LA BODRUM BELEDİYE MECLİSİNİN İLK TOPLANTISI 7 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞİYOR.

Bodrum Belediyesinin 2019 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 07.04.2019 ...

AHMET ARAS İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet ...

ARAS VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA TURGUTREİS'TEN BAŞLADI.

Bir otel işletmesi tarafından Turgutreis Bahçelievler Mahallesi Zeyyat Mandalinci Caddesi ...

Büyükşehir’in Okçuları Türkiye Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Bayan Takımı 12 ülkeden 591 sporcunun ...

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com