BODRUM GELECEĞİNİ VATANDAŞLARLA BİRLİKTE PLANLIYOR. - BODRUM KAPAK HABER

BODRUM GELECEĞİNİ VATANDAŞLARLA BİRLİKTE PLANLIYOR.

359 kez okundu
Kapak Haber

Bodrum Belediyesi’nin 2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Planı’na mümkün olan en geniş katılımın sağlanması amacıyla düzenlenen ankete ilgi büyük oldu. 25 Temmuz 2019 tarihinde Belediye’nin internet sitesinde başlatılan Dış Paydaş Anketine her yaş ve kesimden halkın katılımı hedefleniyor.

Bodrum Belediyesi’nin 2020-2024 dönemine ait Stratejik Planında Bodrum’da yaşayan her kesimin söz sahibi olması için çalışmalar başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde Belediye birimlerinin koordineli çalıştığı kurum ve meslek odalarının da katılımıyla ilk çalıştay gerçekleştirildi. Stratejik Plan Grup Başkanı ve Bodrum Belediye Meclisi Üyesi Emre Köroğlu, Bodrum Belediyesi’nin misyon, vizyon, hedef ve projelerinin yer alacağı 2020-2024 Stratejik Planı’nın mümkün olan en geniş katılımla oluşturulmasını amaçladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bodrum Belediyesi, ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir stratejik plan hazırlıyor. Bu sürece Belediyenin sorumluluk alanlarında işbirliği içinde çalıştığı tüm kurumlar başta olmak üzere, meslek odaları, kurum, kuruluş, dernek ve sendikaların dahil edilmesi için titiz bir çalışma başlattık. İlk çalıştayımızı, her müdürlüğün birebir çalıştığı kurumlarla gerçekleştirdik. Kent Konseyi ve Dernekler Masası’nın da desteğiyle, tüm STK’lara stratejik plan dokümanlarını ve anket formlarını göndererek, ilgileri dahilindeki sorunlar ve çözüm önerilerini de içeren değerlendirme raporlarını belirlenen tarihe kadar çalışma grubumuza iletmelerini istedik.”

Stratejik Plan çalışmaları kapsamında bir de anket başlattıklarını söyleyen Köroğlu, “Bodrum Belediyesi resmi internet sitesindeki anketimize ilk günden çok büyük bir ilgi oldu. Halkımızın yaşadığı kente gösterdiği duyarlılık bizim de motivasyonumuzu yükseltiyor. Amacımız, toplumun tüm kesimlerine, bütün Bodrum halkına ulaşarak, stratejik planı, halkımızla ve tüm paydaşlarımızla birlikte oluşturmak. Bu doğrultuda, bütün sivil toplum kuruluşlarımızla iletişimimiz ve bilgi akışımız devam edecek.” diye konuştu. Köroğlu, önümüzdeki haftalarda çok daha geniş katılımlı Stratejik Plan Çalıştayı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi. 


Haber Ara

Diğer Haberler

DAVULLU ZURNALI KARŞILAMAYLA YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ...

PARTİ KAZANDI,BODRUM'UN KAZANIP KAZANMADIĞINI ZAMANLA GÖRECEĞİZ

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olan ...

GÖNÜLLERİN BAŞKANI HALKIN ADAMINA GÖREVİ DEVRETTİ.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün düzenlenen törenle görevi Mehmet ...

AHMET ARAS'LA BODRUM BELEDİYE MECLİSİNİN İLK TOPLANTISI 7 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞİYOR.

Bodrum Belediyesinin 2019 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 07.04.2019 ...

AHMET ARAS İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÇOK ÖNEMLİ SÖZLER VERDİ.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet ...

ARAS VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA TURGUTREİS'TEN BAŞLADI.

Bir otel işletmesi tarafından Turgutreis Bahçelievler Mahallesi Zeyyat Mandalinci Caddesi ...

Büyükşehir’in Okçuları Türkiye Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Bayan Takımı 12 ülkeden 591 sporcunun ...

© 2019 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com