SON YILLARIN EN İLGİ GÖREN FESTİVALİ OLDU. - BODRUM KAPAK HABER

SON YILLARIN EN İLGİ GÖREN FESTİVALİ OLDU.

346 kez okundu
Kapak Haber

Oyder ( Ortakent Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği ) tarafından Ortakent köy meydanında düzenlenen “ACIOT”festivali yoğun ilgi gördü.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’ın da kurucusu olduğu ve başkanlığını yaptığı Oyder tarafından bu sene 2.si düzenlenen Acıot Festivali son yılların en çok ilgi gören festivali oldu.

İklim şartlarının mükemmel olduğu,doğanın renkliliğinin göz kamaştırdığı günlerin yaşandığı marta ayında düzenlenen festivalde yöre halkının hazırladığı Bodrum’a özel  Kenker,Enginar dolması,Acıot Gavurması,Deve kenkeri dolması,Körek mantarı,Kuzu göbeği,Tilkişen gavurması,Keçi köremeninden çaykama,Soğanlı ekmek,Asma yaprağı dolması,Su böreği,Keşkek,Lokumpilavı,Ahtapotlu Pilav,Kuru patlıcan dolması,muhtelif Pasta,Poğaça,Ot böreği,Gatmer,Baklava ve daha birçok ev yapımı yiyecekler festivale katılanlar tarafından adeta kapışıldı.

Unutulmaya yüz tutmuş Bodrum gelenek ve göreneklerinin eksiksiz yaşandığı festivalde Yöresel Halk Oyunları ekipleri temeldevrenleriyle yerel sanatçıların söylediği Bodrum türkülerinde oyunlarını sergilerken,siyastçiler ve katımcılar da zaman zaman eşlik etti.

Binlerce kişiyi bir araya getiren ve katılımcılara ekonomik olarak ta ciddi katkı sağlayan festival iki gün sürdü.


Haber Ara

Diğer Haberler

SON YILLARIN EN İLGİ GÖREN FESTİVALİ OLDU.

Oyder ( Ortakent Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği ...

© 2019 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com