Muğla’ın Datça ilçesinde “ 7. Datça Kış Yüzme Maratonu “ yapıldı. - BODRUM KAPAK HABER

Muğla’ın Datça ilçesinde “ 7. Datça Kış Yüzme Maratonu “ yapıldı.

1684 kez okundu
Kapak Haber

Muğla‘nın Datça İlçesi’nde, bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye‘nin ilk ve tek geleneksel açık deniz kış yüzme maratonu Kumluk Plajı’nda 5 bin ve bin 500 metrelik iki parkurda yapıldı. Maratona altısı Yunan olmak üzere 113 erkek ve 24 kadın katıldı.

Kumluk Plajı’ndan saat 12.15′te start alan sporcular 5 kilometre uzaklıktaki Fener Adasına yüzerek uzun parkuru tamamladı. Kumluk Plajı ile Club Datça Tatil Köyü’nün iskelesi arasındaki 1,5 kilometrelik bölümde ise kısa parkura katılan sporcular çekişmeli mücadele verdiler. Yarış sırasında kısa parkurda mücadele verirken fenalaşan Zeynep Yıldız (41) Sahil Güvenlik teknesiyle plaja getirildi. Yıldız, ambulansla Datça Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Uzun Parkur’da birinciliği Emrah Özsevim kazanırken Celal Altunbaş ikinci, Tolga Alkış üçüncü oldu. Kısa Parkur’da ise birinciliği Murat Düzkan, ikinciliği Caner Aspava, üçüncülüğü ise Erce Erece elde etti. Dereceye girenlere törenle ödülleri dağıtıldı.

Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, “Komşumuz Yunanistanve tabii ki Sömbeki (Simi) Adası ve Atina ile Selanik’ten gelen dostlarımız var. Bunlar bizim için çok önemli. Dostluğun pekiştirilmesi için yapılan bu maratonla Datça‘nın da adının duyulması da önemli” dedi.

Yunanistan’ın  Sömbeki Belediye Başkanı Lefteridis Popodaukalos da duyguları  ”İkinci evimde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hepimiz gerçek birer kardeşiz. Başka bir söze gerek yok” diyerek ifade etti.


Haber Ara

Diğer Haberler

Muğla’ın Datça ilçesinde “ 7. Datça Kış Yüzme Maratonu “ yapıldı.

Muğla‘nın Datça İlçesi’nde, bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye‘nin ilk ve tek geleneksel ...

© 2020 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com